شماره تماس

02186083029
تعیین نوبت با هماهنگ قبلی

نشانی مطب

تهران، خیابان شریعتی، جنب بیمارستان ایرانمهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر، طبقه دوم، واحد5

ساعت کاری مطب

یکشنبه ها و سه شنبه ها ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۱
پنج شنبه ها ساعت ۱۰ تا ۱۳

بهترین جراح مغز و اعصاب

جراح مغز و اعصاب
جراح مغز و اعصاب

سیستم عصبی هر فرد یکی از مهم ترین و پیچیده ترین بخش های بدن او است. سیستم عصبی توانایی تاثیر گذاری بر دیگر بخش های بدن را دارد. تشخیص بیماری های مربوط به مغز و اعصاب و درمان آن یک کار کاملا تخصصی است که باید توسط متخصصان مغز و اعصاب انجام بگیرد. در ادامه به صورت جزئی به این بیماری ها و تخصص جراحان مغز و اعصاب می پردازیم

جراح مغز و اعصاب

جراح مغز و اعصاب کیست؟

جراحی مغز و اعصاب یکی از شاخه های رشته های پزشکی است که در آن به تشخیص، پیشگیری و درمان اختلالاتی که بر دستگاه های عصبی مانند مغز و نخاع پرداخته می شود. تومورهای مغزی، صدمات نخاعی و… بیماری هایی هستند که توسط جراحان مغز و اعصاب درمان می شوند.

روزانه افراد زیادی برای تشخیص و درمان بیماری های مغز و اعصاب مانند بیرون زدگی ستون فقرات و حتی سکته های مغزی به متخصصان مراجعه می کنند. این بیماری ها باید توسط بهترین جراح مغز و اعصاب تشخیص و درمان شود تا از روند درمان خود اطمینان کامل را حاصل کنید.

سیستم عصبی هر فرد به دو دسته اعصاب مرکزی و محیطی تقسیم می شود. بخش مرکزی آن مغز و نخاع و بخش محیطی اعصاب حسی و حرکتی را شامل می شود. عصب ها رشته هایی هستند که پیام و اطلاعات را از مغز به بخش های دیگر منتقل می کنند. از آن جایی که در تمام نقاط بدن عصب وجود دارد بیماری های اعصاب می تواند تمام بخش های بدن مانند مغز، چشم، گوش و…. را درگیر کند. یک متخصص مغز و اعصاب علاوه بر تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با سیستم های عصبی و جراحی مغز توانایی درمان بیماری های دیگری مانند دیسک کمر، شکستگی های مهره کمر و…. را دارند.

تفاوت جراح مغز و اعصاب و متخصص مغز و اعصاب چیست؟

جراح مغزو اعصاب عمدتا به بیماری های مربوط به مغز و اعصاب که نیازمند جراحی هستند می پردازد. جراحی تومورهای مغزی، دیسک کمر، خونریزی مغزی از مواردی هست که توسط این پزشک درمان می شود. اما متخصص مغز و اعصاب که به آن نورولوژی نیز می گویند فردی است که به درمان بیماری هایی پارکینسون، آلزایمر و…. که با درمان دارویی بهبود می یابند می پردازد. در نتیجه با در نظر گرفتن نوع بیماری فرد باید متخصص مربوطه را انتخاب کرد و برای درمان به او مراجعه کرد.

جراح مغز و اعصاب چه بیماری هایی را درمان می کند؟

در صورت بروز اختلالات و صدمات مغزی، نخاعی باید به یک جراح مغز و اعصاب مراجعه کرد. از جمله اختلالات و صدمات مغزی نخاعی عبارتند از:

* تومور مغزی

* تومور مخچه

* جراحی عروق مغز

* جراحی آنوریسم مغزی

* جراحی دیسک کمر

* جراحی دیسک گردن

* شکستگی مهره گردن

* آرتروز گردن

* جراحی تنگی کانال نخاع

* شکستگی های مهره کمر

* جراحی ستون فقرات

* آسیب ستون فقرات

* متاستاز مغزی

* جراحی مننژیوم مغزی

* جراحی تومور هیپوفیز

* درد مفصل فاست

چگونه بهترین جراح مغز و اعصاب را بشناسیم؟

با توجه به تعداد زیاد پزشکان و جراحان مغز و اعصاب یکی از دغدغه های بیماران پیدا کردن بهترین جراح می باشد. برای انتخاب یک پزشک باید ملاک ها و ویژگی هایی را در نظر داشته باشید.

شما می توانید از طریق راه کارهای زیر بهترین جراح مغز و اعصاب را بشناسید.

سابقه پزشکی و تجربه و مهارت پزشک

مغز و اعصاب یکی از مهم ترین و حساس ترین بخش های بدن است که در زمان مواجهه با مشکلات باید توجه داشت که به یک متخصص معتبر و ماهر مراجعه کرد تا از عوارض احتمالی بیماری جلوگیری شود. تجربه و مهارت پزشک تاثیر به سزایی در نتیجه جراحی بیمار دارد. داشتن سابقه جراحی و کاری خوب یکی از ویژگی های جراحان است. پزشکانی که در حوزه جراحی مغز و اعصاب فعالیت گسترده ای دارند با انجام جراحی های متعدد و خوب رضایت بیماران خود را جلب کرده اند. با دیدن سابقه جراحی پزشک مورد نظر می توانید به درست بودن انتخاب خود پی ببرید. هر چه تجربه و سابقه ی جراح بیشتر باشد نتیجه ی جراحی مثبت تر است. می توانید از پزشک و یا در تحقیق های خود به این نکته توجه کنید که آیا پزشکتان بیمارانی با شرایط شما را مورد درمان قرار داده اند؟

پرس و جو از بیماران قبلی پزشک

یکی از راه های جست و جو، پرس و جو از بیماران قبلی پزشک که تحت عمل و جراحی قرار گرفته اند می باشد. استفاده از به روز ترین روش ها و تجهیزات توسط پزشک در نتیجه جراحی ها بسیار تاثیر گذار است.

اخلاق حرفه ای پزشک

یکی از ویژگی های مهم بهترین جراح داشتن اخلاق حرفه ای است. که بیماران در برقرغاری ارتباط با او احساس راحتی داشته باشند و با اعتماد و خیالی راحت بتوانند جراحی خود را به پزشک بسپارند.

نتیجه گیری

مغز یکی از ارگان های مهم و اساسی در هر فرد می باشد که در صورت بروز کوچکترین نشانه و یا آسیب باید به یک متخصص با تجربه و متبحر مراجعه کرد. انتخاب بهترین جراح مغز و اعصاب در درمان بیماری ها بسیار حائز اهمیت می باشد. در این مقاله سعی کردیم تا شما را با خدمات و ویژگی های بهترین متخصص مغز و اعصاب آشنا کنیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دکتر خلیل میرزامحمدی
دکتر خلیل میرزامحمدی

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدول محتوا

جدیدترین مقالات

با کلیک بر روی دکمه زیر در مورد جراحی پارگی دیسک کمر بیشتر بدانید.

پاپ آپ دیسک کمر